У недељу, 2. јуна 2024. године, у навечерје празника Светог Цара Константина и Царице Јелене, у нишком храму посвећеном овим равноапостолним угодницима Божијим служено је празнично вечерње богослужење.

Вечерњом службом началствовао је Његово Високопреосвештенство Митрополит тетовско-гостиварски г. Јосиф, уз молитвено присуство Његовог Преосвештенства Епископа стобијског г. Јакова, Његовог Преосвештенства Епископа тимочког г. Илариона, Његовог Преосвештенства Епископа буеносајреског и јужноцентрално-америчког и администратора Митрополије загребачко љубљанске Кирила, Његовог Преосвештенства Епископа британско-ирског г. Нектарија и Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија.

Након свечане, празничне вечерње, по устаљеном обичају, околним градским улицама је прошла торжествена литија, у којој је учешћа узело мноштво свештенства и верног народа, представника цивилних и војних власти. Повратком у храмовну порту окончан је литијски ход, по чему је Преосвећени Владика Арсеније честитао сабранима наступајући празник, храмовну и градску славу.