IMG 4ecde50fb0aa4c7881163d17dc588878 V

Празник Свете Великомученице Недеље је свечано прослављен у Паси Пољани, која као своју небеску покровитељку и заштитницу слави ову велику угодницу Божију у цркви њој посвећеној. Светом Литургијом је началсвовао протојереј Дејан Арсић, секретар ЕУО и парох при храму Светог цара Константина и царице Јелене. Са њим су саслуживали протојереј Владан Стојановић, старешина храма Успења Пресвете Богородице у Доњој Врежини, протонамесник Димитрије Петровић, парох при храму Св. Оца Николаја, јереј Александар Стаменковић, парох при храму Св. Романа у Белотинцу, јереј Иван Лилић, парох при храму Св. Оца Николаја у Хуму, новорукоположени јереј Душан Ђорђевић и старешина храма Свете Великомученице Недеље, јереј Александар Миленковић. Богослужење су својим анђеоским гласовима и појањем улепшали студенти Теолошког факултета. Велики број верног народа приступио је евхаристијским даровима и заблагодарио Господу и Светој Недељи. Пригодном беседом народу се обратио протојереј Владан Стојановић. Након Свете Литургије уследило је резање славског колача. Колачар ове године је била Сузана Стојковић са својом породицом. Свечаност црквене славе настављена је трпезом љубави у порти цркве.

{oziogallery 2765}