DSC 0050У уторак 27. октобра 2020. године када Црква молитвено прославља Преподобну мати Параскеву-Света Петку, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније је служио чин Великог освећења храма посвећеног овој дивној Божијој угодницу коју данас прослављамо, у наставку је Његово Преосвештенство служио Свету Литургију.

У Часну трпезу на којој се служи Света Литургија, положене су мошти Светих мученика сурдуличких, који су пострадали током Првог светског рата.

На овом Евхаристијском сабрању Преосвећеном Владики саслуживали су: протојереј Миодраг Павловић, архијерејски намесник први нишки, јеромонах Нектарије Ђурић, протојереј Иван Цветковић, протојереј Дејан Јовановић, протођакон Стеван Кричка и ђакон Предраг Пиперски.

Након заамвоне молитве Његово Преосвештенство освештао је славске дарове и пререзао колач.

За показану љубав према светој мајци Цркви и несебичну помоћ пружену приликом изградње храма Свете Преподобне Параскеве у Нишу, Преосвећени Владика доделио је високо одликовање Православне Епархије нишке - орден Светог Романа Ђунишког другог степена госпођи Емилији Петровић из Ниша. Орден Светог Романа Ђунишког трећег степена Преосвећени доделио је госпођи Мирјани Вучковић из Ниша и господину Момчилу Чоловићу из Прокупља.

Архијерејске грамате за показану љубав према Светој Мајци Цркви и несебичну помоћ пружену током изградње храма додељене су господину Станимиру Манчићу, умировљеном директору циглане ,,Ћеле Кула'' из Ниша, господину мр Мирољубу Станковићу, директору ЈП Завод за урбанизам из Ниша, госпођи Виолети Ђорђевић, дипломираном економисти, директорици међународне шпедиције ,,Унитранс'' из Ниша, господину Боривоју Михајловићу, службеник Дирекција за изградњу из Ниша, господину др Небојши Станковићу, адвокату из Ниша, господину Момчилу Ковачевићу, адвокату из Ниша, господину Предрагу Цекићу, заменику директора компаније ,,Целзијус-цо'' из Ниша, господину Александру Ждралу, одборнику градске општине Палилула из Ниша, госпођи Соњи Шуковић Манчић, директорици Народне библиотеке ,,Стеван Сремац'' из Ниша, Градској општина Палилула Ниш, господину Горану Кривачевићу, професору из Ниша, господину др Милошу Симоновићу, професору Универзитета из Ниша, господину Александру Илићу, приватном предузетнику из Ниша, господину Предрагу Стојиљковићу, магистру техничких наука из Ниша, господину Богољубу Младеновићу, приватном предузетнику из Ниша, господину Момиру Стојановићу, умировљеном мајору Војске Србије, господину Срђану Станковићу, приватном предузетнику из Ниша, господину Свети Тасићу, угоститељу из Јелашнице, господину Славољубу Србиноском , власнику компаније ,,Логос'' из Ниша, господину Јовици Стојановићу, потпредседнику ЦО Ниш, господину др Небојши Младеновићу, лекару из Београда, господину Дејану Панићу, Управнику КПЗ Ниш, господину Драгану Тадићу, директору ,,Радија Глас'' Ниш, господину Гаетану Паолилу, директору компаније ,,Геокс'' из Врања, господину Дарку Адамеку, председнику УО удружења ,,Дечија мисија'' Ниш, господину Ивици Величковићу, помоћнику директора ЈКП ,,Наисус'' Ниш и господину Драгану Ћирићу, дипломираном инжењеру из Ниша.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

{oziogallery 2344}