Празник Свете Петке у Нишу

96На празник преподобне матере Параскеве, Његово Преосвештенсво Епископ рашко-призренски г.Теодосије заменик Епископа нишког у обављању дужности епархијског архијереја служио је свету Литургију у храму посвећеном овој дивној угодници Господњој у Нишу.
Епископу је саслуживало братство овога храма као и сви свештенослужитељи који су дошли да заједно са братијом поделе радост празника.
Након читања божанскога Писма, Епископ Теодосије пригодном беседом поздравио је све верне сабране говорећи о животу преподобне матере Параскеве.
По заамвоној молитви пререзан је славски колач а љубављу Црквене Општине заједничарење је настављено трпезом љубави.

Његово Преосвештенство Епископ рашко-приренски Г.Г.Теодосије