Протиница Јонка данас молитвено испраћена у Храму Светог Николе у Нишу

DSC 0116

Поводом упокојења слушкиње Божије Јонке Петровић, супруге протојереја-ставрофора Радована Петровића, у суботу 14. децембра 2019. године Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је заупокојену Литургију у Храму Светог Николаја Мирликијског чудотворца у Нишу.

Преосвећеном Владики саслуживало је бројно свештенство и свештеномонаштво, уз присуство породице, родбине и пријатеља упокојене Јонке.

Након Свете Литургије служен је чин опела, којим је началствовао Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније. По прочитаном Светом Јеванђељу присутнима се пригодном беседом обратио протојереј-ставрофор Радич Радичевић, старешина Храма Светог Симеона Мироточивог на Новом Београду.

Беседа - протојереј-ставрофор Радич Радичевић