Празник Светог оца Николаја у Нишу

Уочи празника светог оца Николаја Мирликијског Чудотворца, Владика нишки Г. Јован служио је бденије у нишком Саборном храму.

SvetiNikolaНа сам дан празника 19. децембра, Епископ нишки Г. Јован служио је Свету Литургију у цркви светог оца Николаја у Нишу. На Светој Литургији старешина овог храма протопрезвитер Ненад Микић удостојен је достојанством ставрофора и правом ношења напрасног крста, заменик старешине протонамесник Дејан Бараћ-правом ношења надбедреника а свештеник у пензији презвитер Јован Миловановић-дугогодишњи парох овог храма-чином протопрезвитера. Након Свете Литургије Епископ је пресекао славски колач и својом Архипастирском беседом поучио све присутне, након чега је приређена трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован