СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ ВАСКРСЕЊА ХРИСТОВОГ У НИШУ

06092020BЊегово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније служиo je у недељу тринаесту по Духовима 6. септембра 2020. године Свету Литургију у храму Васкрсења Христовог у Нишу, при Богословији Светог Кирила и Методија.

Преосвећеном Владики саслуживали су: протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије и професори: протојереј Бобан Стојковић, протојереј Дејан Крстић, јереј Љубиша Костић, протођакон Дејан Николић и ђакон Ђорђе Филиповић, секретар Епископа.

Лепоти Свете Евхаристије допринело је појање ученика овог училишта.

Након заамвоне молитве прочитана је молитва за почетак школске године, а Владика је након Свете Литургије покропио ђаке.

Преосвећени Владика је пожелео професорима и ђацима пуно успеха у раду и учењу у новој школској години.

Епископ нишки је срдачну добродошлицу пожелео ђацима који су ове године уписали први разред Богословије Светог Кирила и Методија.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ