ТЕОДОРОВА СУБОТА У БОГОСЛОВИЈИ У НИШУ

Bogoslovija

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у првој суботи Великог поста, ткзв. Теодоровој суботи, у храму Васкрсења Христовог при Богословији Св. Кирила и Методија у Нишу.

Епископу су саслуживали свештенослужитељи - наставници и професори овог часног училишта: протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије, протојереј Бобан Стојковић, јереј Ђорђе Мирковић, јереј Дејан Крстић, јереј Стефан Цинцаревић, јереј Љубиша Костић, протођакон Стеван Кричка, ђакони Дејан Николић и Ранђел Стошић, уз појање ученика и присуство верних.

На крају Свете Литургије Преосвећени Владика Арсеније освештао је кољиво по древном хришћанском обичају везаном за овај дан.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније