Света архијерејска Литургија у Богословији у Нишу

BogoslovijaУ суботу 17. септембра 2016. године, на дан када се света Црква молитвено сећа светог свештеномученика Вавиле, светог пророка Мојсија Боговидца и светог Петра митрополита Дабробосанског, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке, служио је свету Службу Божију у храму Васкрсења Господњег у Богословији светих Кирила и Методија у Нишу.
Епископу је саслуживало братство овога светога храма.
По светој Литургији Епископ Теодосије поздравио је све професоре и ученике овог часног училишта пригодном беседом и пожелео успешан почетак школске године.

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г.Г. Теодосије - администратор Епархије нишке