DSC06010
У недељу Мироносица, Његово Преосвештенство Епископ нишки господин Јован служио је Свету архијерејску Литургију у храму Васкрсења Христовог при Богословији св. Кирила и методија у Нишу.
Његовом Преосвештенству саслуживао је високопречасни протојереј - ставрофор Милутин Тимотијевић, намесници првог и другог нишког намесништва, као и наставници ове црквено - просветне установе.
Њима је саслуживао и верни народ, који се, поред ученика школе, окупио у великом броју.
У току Свете Литургије владика Јован је протонамесничкимчином одликовао пречасног оца Бобана Стојковића, старешину храма и наставника богословије.
Након Свете Службе, епископ је преразао славски колач.
У својој беседи Владика је све присутне духовно укрепио тумачећи Свето јеванђеље.
Литургијско славље настављено је и у трпези љубави, која је приређена бригом и љубављу управе храма и школе.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН