У недељу Мироносица 19. маја 2013. године,храм Васкрсења Христовог, при Хиландарском метоху у Нишу, прославио је своју храмовну славу.
Светом Службом началствовао је Ректор Богословије Св.Кирила и Методија протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, уз саслужење оца Ненада Микића,старешине цркве Св.Николе, оца Зорана Станковића, сабрата цркве Св.Пантелејмона, оца Алексеја из Јарославске епархије у Русији, оца Дејана Крстића, и ђакона Дејана Николића, наставника Богословије и сабраће храма Васкрсења Христовог.
metohПосле Свете Службе, извршен је опход око храма са читањем Јеванђеља, а потом пререзан славски колач. После свега у трпезарији Богословије је за све присутне приређен ручак захваљујући Управи Богословије, братству храма и парохијана.