У недељу 12. по Педесетници, 15. септембра 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у нишкој Саборној цркви Силаска Светога Духа на Апостоле.

Високопреосвећеном Митрополиту саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Милан Крстић, парох при храму Светог Симеона Мироточивог у Мајамију, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први при Саборном храму, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи, протојереј Владица Савић, парох пети, ђакон Никола Ераковић и ђакон Александар Глишовић.

Светој Евхаристији присуствовало је мноштво верног народа, који је у великом броју приступио Чаши Спасења, а додатни допринос свечаности службе дало је и свечано појање хора "Бранко".

По читању јеванђељске перикопе, по благослову Високопреосвећеног Владике, сабране верне је пригодном омилијом поучио протојереј-ставрофор Ненад Микић, протумачивши новозаветни извештај о разговору Господа Христа и богатог младића.