У понедељак, 19. децембра 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем, којим је молитвено прославио своју крсну славу - дан Светог Оца Николаја Мирликијског Чудотворца.

Преосвећеном Епископу саслуживали су Његово Преосвештенство Епископ мохачки Дамаскин, Његово Преосвештенство Епископ јегарски Нектарије, као и велики број свештеника и ђакона. Благољепију службе допринело је појање хора "Бранко".

По читању јеванђељске перикопе, сабраном верном народу обратио се Преосвећени Владика Дамаскин, који је говорио о данашњем зачалу из Светог Писма Новога Завета, поучивши притом верне о значају личности Светог Оца Николаја.

По заамвоној молитви, Преосвећени Епископ Нектарије осветио је славске дарове и пререзао славски колач.

Након завршетка Свете Литургије, у Светосавском дому у порти Саборне цркве уприличена је славска трпеза љубави.