НЕДЕЉА ПРАВОСЛАВЉА СВЕЧАНО ПРОСЛАВЉЕНА У САБОРНОМ ХРАМУ У НИШУ

DSC 0102
       У прву недељу Великог поста- Недељу Православља, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију Светог Василија Великог у Саборном храму у Нишу. Његовом Преосвештенству саслуживало је братство овог светог храма, а појала је НЦПД „Бранко“. По прочитаном Јеванђелском зачалу, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније беседом је поучио присутни народ. Велики број верних присупио је Светој Чаши, а по заамвоној молитви служен је Чин Торжества Православља, прописан богослужбеним Уставом за овај дан. Овај обичај се у нишком Саборном храму поштује и богослужи од давнина.

Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније