НЕДЕЉА ПРАВОСЛАВЉА У НИШУ

Nedelja Pravoslavlja

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Силаска Светог Духа на апостоле у Нишу, уз саслужење братства храма.

У препуној цркви, учешће у служењу је узела и НЦПД "Бранко".

Након прочитаног одељка из Светог Јеванђеља, јеромонах Нектарије (Ђурић) одржао је поучну беседу.

Јеромонах Нектарије (Ђурић)

По заамовној молитви уследио је обход око храма, на ком су ученици веронауке из нишке гимназије "Светозар Марковић" из Ниша носили иконе, а затим је прочитан и Синодик који се чита у Недељи Православља.

Одмах по завршетку Свете Литургије, у просторијама Светосавског дома, господин Маријан Мишић, директор гимназије "Светозар Марковић", уручио је Преосвећеном Владики Арсенију захвалницу за несебичну подршку ученицима школе.