DSC 0111
Са благословом Епископа нишког Г. Арсенија, у организацији Православне Епархије нишке, Управе Саборног храма Силаска Светога Духа на апостоле у Нишу и Ансамбла НЦПД "Бранко", у великој сали Светосавског дома, одржана је 28. јуна 2018. године, на празник светог мученика Кнеза Лазара и Светих српских мученика, Видовданска академија. Свечаност је отпочела доделом похвалница и пригодних поклона ученицима генерације нишких основних и средњих школа.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније

У каснијем току програма, приликом представљања ученикâ генерације – нишких "витезова знања", поздравну реч упутио је и градоначелник Ниша, г. Дарко Булатовић. У програму се учествовали Војни оркестар Копнене војске Републике Србије, Нишка црквено-певачка дружина "Бранко" и Дечије-омладински хор "Бранко" са солистима, Фолклорни ансамбл "Бранко" и Академски фолклорни ансамбл "Оро" Студентског културног центра из Ниша. Уредник програма био је протојереј-ставрофор Ненад Микић, а ауторка синопсиса Марина Милутиновић.
 {oziogallery 1732}