Рука Светог Јована и део Часног Крста у Нишу

У родни град светог равноапостолног цара Константина вечерас су стигли део Часног Крста и Десница Светог Јована Крститеља. Древне светиње стигле су у пратњи Његовог Преосвештенства умировљеног Епископа захумско-херцеговачког Г.Г. Атанасија на нишки аеродром „Константин Велики“ где су дочекане од стране Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г.Г. Јована, Градоначелника проф. др Зорана Перишића и челника града Ниша, а затим су наставиле пут Саборног храма где ће бити до суботе увече када се преносе у храм светих цара Константина и царице Јелене. Епископи су прочитали Акатист Часном Крсту и коленопреклоно се помолили са сабраним свештенством, монаштвом и верним народом.

docekkrastaidesniceСутра са почетком у 8 часова у Саборном храму у Нишу Светим Евхаристијским сабрањем началствоваће Владика Атанасије а у вечерњим часовима очекује се и долазак поглавара свих Православних Цркава.

Преосвећени Епископи Атанасије и Јован

Фото: Михајло Лазаревић