Навечерје централне прославе

vaseljenskipatrijarhНиш је вечерас указао традиционално гостопримство високим званицама сутрашње прославе јубилеја 1700 година Миланског едикта. Нишлије су поздравиле госте који су се прво поклонили великим светињама које се налазе у Саборном храму а онда продужили по протоколу.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Јован са свештенством и верним народом пренели су део Часног Крста и руку Светог Јована Крститеља у цркву Светих Равноапостолних цара Константина и царице Јелене, место одређеном за централну Литургијску прославу јубилеја 1700 година од Миланског едикта.

uhramucarakonstantina.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Јован