sabornaНа празник Сабора Светог архангела Михаила Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован је поводом храмовне славе богослужио у малом, старом Саборном нишком храму. Епископу је саслуживало братство храма.

На сам дан празника Владика Јован је служио Свету Архијерејску Литургију у истом храму. У току Литургије у свештенички чин је рукоположио ђакона Милана Ристића из Алексница, а у ђаконски чин Синишу Бувача, студента Богословског факултета. На крају свете службе Епископ је за изванредни труд и успех наградио орденом Св. цара Константина господина Проф. Др Мирослава Миљковића, који се скоро целу последњу деценију бави питањима реституције и чијом заслугом су многобројна имања некада отуђена од Цркве поново власништво нишке Епархије. После тога је пререзан славски колач. Епископ је своје поучно слово многобројном сабраном верном народу одржао на крају Литургије. Братство Саборног храма је приредило трпезу љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован