СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ЦРНОМ ВРХУ

naslovna22У недељу осму по Духовима 02. августа 2020. године на празник Светог Пророка Илије, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у храму посвећеном овом Божијем угоднику у селу Црни Врх.

На Светој Литургији Преoсвећеном Владики саслуживали су: протојереј Миодраг Павловић, архијерејски намесник први нишки, протојереј Игор Ивковић, архијерејски намесник зајечарски (Епархија тимочка), протонамесник Срђан Нешић из Сомбора ( Епархија бачка), јереј Срђан Миткић, парох темачки, јереј Душко Видачић, архијерејски намесник пиротски, ђакон Ђорђе Филиповић и ђакон Предраг Пиперски.

Након заамвоне молитве Преосвећени Владика осветио је славске дарове и пререзао славски колач.

Преосвећени Владика је данас одслужио прву Свету Литургију у овом храму од устоличења у трон Епископа нишких.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ