У суботу, 21. септембра 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит нишки г. Арсеније началствовао је свештеним литургијским сабрањем у храму Рођења Пресвете Богородице у Димитровграду. Поред ове светиње, данашњи празник као своју славу прославља и Општина Димитровград.

Високопреосвећеном Митрополиту саслуживали су протосинђел Мардарије Ковачевић, настојатељ манастира Светог Јована Богослова у Поганову, јереј Живко Миловић, парох први белопаланачки, јереј Немања Шево, ђакон Никола Ераковић и ђакон Александар Глишовић.

За певницом су литургијско последовање својим појањем пратили ученици нишке Богословије Светих Кирила и Методија.

Након Свете Литургије, главним димитровградским улицама прошла је свечана литија, која је окончана повратком у храмовну порту. Овде је потом извршено освећење славских дарова и резање славског колача, припремљеног од стране овогодишњих домаћина поводом храмовне славе.

На крају, истакнутим добротворима Богородичиног храма у Димитровграду уручене су архијерејске грамате, као израз благодарности за показану љубав према Мајци Цркви и несебичну помоћ пружену током обнове цркве.