20191225 083448

У среду, 25. децембра 2019. године, на празник Светог Спиридона Чудотворца, Епископа тримитунског, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је Свету археијерејску Литургију у храму Светог Николаја Мирликијског Чудотворца у селу Доње Стопање, где се на овај дан прославља заветна слава.

Преосвећеном Владики су саслуживали протосинђел Серафим (Живковић), настојатељ манастира Светог Димитрија у Дивљани, протојереј-ставрофор Ђукан Оровић, парох први житорађски и старешина храма Светих апостола Петра и Павла у Житорађи, протојереј-ставрофор Сава Момчиловић, парох доњестопањски, протојереј Дејан Станковић, архијерејски намесник други лесковачки, јереј Ненад Стојановић, парох четврти кумаревски, јереј Страхиња Ераковић, парох четврти при храму Светог Симеона Мироточивог у Лесковцу и ђакон Ђорђе Филиповић.

У току Свете Литургије Светој тајни причешћа приступили су верници који су се припремили постом и молитвом.
{oziogallery 2104}