Blace

У недељу Месопусну, 03. марта 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније је по први пут од свог устоличења у ред нишких Епископа, служио Свету архијерејску Литургију у храму Успења Пресвете Богородице у Блацу.

Преосвећеном владики су саслуживали: протојереј Душко Капларевић, намесник косанички и други парох блачки, протојереј Никола Илић, парох у Прокупљу, јереј Србољуб Капларевић, парох великоплански, јереј Братислав Пешић, парох рачански, јереј Слободан Милетић, парох у Куршумлији, јереј Милорад Здравковић, парох гргурско-туларски, јереј Слободан Илић, парох у Куршумлији, јереј Драган Младеновић, први парох блачки и ђакон Ђорђе Филиповић.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније

По завршеној Литургији, у порти храма, деца из КУД-а ОШ „Стојан Новаковић“ из Блаца су извели сплет игара и песама овог краја.
{oziogallery 1879}