ТРИНАЕСТА НЕДЕЉА ПО ДУХОВИМА

kursumlijaУ тринаесту недељу по Духовима, у дан када вршимо и молитвени спомен праведних Јоакима и Ане, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Др Јован Служио је Свету Архијерејску Литургију у првој задужбини Преподобног Симеона Мироточивог, храму Светог Николе у Куршумлији. Епископу су саслуживали свештеномонаси и свештеници из Архијерејских намесништава косаничког и топличког. После прочитаног јеванђеља Епископ је поучио сабрани народ. У току Литургије у свештенички чин рукоположен је ђакон Александар Срнић. После Литургије Владика Јован се сусрео са представницима локалне самоуправе Куршумлије и Завода за заштиту споменика културе са којима је разговарао о обнови ове светиње. Затим је посетио Пролом Бању и обишао храм Преображења Господњег чија је изградња при крају. Приликом повратка за Ниш Епископ је посетио манастир Светог Николаја Српског у селу Плочник где је од недавно заживео монашки живот.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован