DSC 0032У суботу 15. августа 2020. године, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније био је у посети миљковачкој парохији. У пратњи Његовог Преосвештенства био је ђакон Ђорђе Филиповић, секретар Епископа.

У храму Успења Пресвете Богородице седишту ове парохије Преосвећеног Владику дочекао је протонамесник Милан Грбић, парох миљковачки. Отац Милан је упознао Владику са стањем у коме се овај храм налази. Храм је подигнут 1839. године трудом мештана села Миљаковац и четрнаест околних села, а освећен је руком нишког Митрополита Григорија на Видовдан 28. јуна 1839. године. Почетком ХХ века, црква је фрескописана, а данашњи иконостас осликан је у периоду од 1897. до 1902. године.

Преосвећени Владика обилазак ове парохије наставља одласком у храм Светог Николе у Миљковцу где се такође упознаје са стањем у којем се ово светиња налази.

На крају посете Владика је обишао остатке средњовековног утврђења Железник који се налази на путу који из Миљковца води у Церје.
{oziogallery 2288}