Дванаеста Недеља по Духовдану у Предејану

PredejaneУ дванаесту нeдељу по Духовдану, Његово Преосвештенство Епископ нишки Јован служио је Свету Службу у Предејану. Епископу је саслуживало неколико свештеника власотиначког , лесковачког и јабланичког намесништва. Верни народ је дочекао свог Архипастира у великом броју. У својој беседи Епископ Јован обратио се народу и свештенству јеванђелским поукама.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

Након Свете Службе приређена је трпеза љубави. Владика Јован је овом приликом обишао и неколико цркава овога краја. Пре свега обишао је цркву светог Николе у Црној Трави, као и цркву Св. Тројице у Кални и св. Константина и Јелене у Црвеној јабуци.