GrdelicaDjurdjevdanНа дан Светог Великомученика Георгија у храму Рођења Светог Јована Крститеља у Грделици служена је Света Литургија после које се кренуло у Литију кроз варош и село Грделицу, које слави Светог Георгија као свог заштитника. Велики број верника, углавном мештана села Грделице је, са иконама и барјацима, рано ујутру кренуо у Литију кроз село према храму где су били на Светој Литургији а затим, са својим свештеником, кренули кроз поља, застајући на местима на којима се већ деценијама узносе молитве Богу и Светом Георгију да заштите домове и имања верног народа. На крају Литија дошла до Крста у центру села Грделице где је пререзан славски колач уз молитву Богу и Његовом угоднику да сачува свој народ од зла и искушења и да се сваке наредне године окупљамо у славу Божију и Светог Георгија а на радост и корист Цркве и народа.