Освећење крста за храм Свете великомученице Параскеве у Ђунису

osvecenjekrstaУ трећу недељу по Духовима на дан Светих бесребреника и чудотвораца Косме и Дамјана 14. Јула 2013. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин др Јован осветио је Крст за храм Свете великомученице Параскеве у селу Ђунису у алексиначком намесништву. Новоподигнути храм је саграђен у српско византијском стилу. Пластична декорација, стубићи и розете урађене су по узору на орнаменте са средњевековних српских манастира. Преосвештени Епископ је у својој беседи нагласио да је Богоугодно што се крсно знамење поставља на овај храм баш у време када се прославља 1700. година од издавања Миланског едиката јер је и благоверни цар Константин видевши крсно знамење на небу победио идолопоклонике и хришћанима подарио слободу. У име Црквене општине и верног народа Преосвештеном Епископу се захвалио надлежни парох протојереј Драгољуб Савић.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован