Света Литургија у храму Свете Тројице у Горњем Адровцу

adrovacНа дан Светог Божјег пророка Самуила, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Др Јован одслужио је Свету Литургију у храму Свете Тројице у Горњем Адровцу. Након Свете Литургије одржан је и помен војсковођама и војницима као и пуковнику Николају Николајевићу Рајевском који је пре 137 година тачније 1876. године пострадао на овом месту, где се данас налази храм. По благослову и са значајним прилозима тадашњег Епископа нишког Никанора 1903. године Николајева снаха Марија Рајевска рођ. Гагарин сазидала је храм посвећен Светој Тројици а у част овог великог руског ратника који је јеванђелске речи : Нема веће љубави него кад живот свој положиш за пријатеље своје, спровео у дело и положио свој живот за пријатеље своје, за српски народ. Данашњем сабрању присуствовао је и Његова Екселенција амбасадор Руске федерације у Србији Господин Александар Чепурин.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован