Обавештавамо сав верни народ Епархије нишке, све сроднике, пријатеље и познанике, да се у среду, 23. октобра 2024. године, упокојио протојереј Горан Поповић, парох први алексиначки.

Протојереј Горан Поповић рођен је 9. јула 1971. године у Новом Саду, од оца Борисава и мајке Драгице. Основну школу завршио је у Крупцима, након чега уписује Српску Православну Богословију Светих Кирила и Методија у Призрену. Дана 10. септембра 1994. године ступа у брак са Александром Живановић, са којом има троје деце. У ђаконски чин рукоположен је 18. септембра 1994. године у Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле у Нишу, руком тадашњег Епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 27. септембра 1994. године, у манастиру Светог Романа Ђуниског. Постављен је за пароха у селу Тешица, а благословом Епископа нишког Јована године бива премештен на прву алексиначку парохију 2014. године. Дана 24. октобра 2010. године одликован је правом ношења црвеног појаса. Протојерејским чином одликован 23. септембра 2018. године.

Свештеничко опело новопрестављеном протојереју Горану служиће се у храму Светог Николе у Алексинцу у петак, 25. октобра 2024. године, са почетком у 12 часова.