KazanskoPeckaСвештенство, монаштво и неколико стотина верника града Ниша, предвођени архимандритом Дионисијем, свечано су дочекали чудотворну икону Богородице Казанско-призренске у недељу, 6. октобра у 17h у Саборном храму Свете Тројице у Нишу. Икона је послата као дар руских монаха из Свето-воскресенског манастира у граду Самари српском народу на Косову и Метохији, а на њеном путовању до града Призрена она је, по благослову Његовог преосвештенства Епископа рашко-призренског г. Теодосија, изложена на поклоњење вернима у Београду, Крушевцу и Нишу. Приликом дочека одслужена је вечерња служба са Акатистом Богородици Казанској, након којег је надахнуту беседу одржао протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић. Богородица Казанско-призренска остаје у Нишу три дана, током којих ће свакодневно бити служена Света литургија у јутарњим и Акатист Пресветој Богородици у поподневним сатима.