У среду 16. новембра 2016. године на празник обновљења храма Светог великомученика и победоносца Георгија, Свету архијерејску Литургију, у манастиру посвећеном овом дивном страдалнику за веру Христову у Темској, служио је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке.
TemskaЕпископу је саслуживао архимандрит Леонид духовник ове свештене обитељи, протосинђел Мардарије настојатељ обитељи светог Јована Богослова у Поганову, протосинђел Рафаило настојатељ манастира Височка Ржана, јеромонах Атанасије сабрат манастира Липовац, јереј Душко Видачић Архијерејски намесник пиротски као и ђакони Стеван Кричка и Славко Обрадовић уз присуство великог броја верног народа.
По читању божанскога писма Епископ Теодосије поздравио је сабране пригодном беседом, честитајући празник игуманији Ефросинији и сестринству свете обитељи, наручито истичући смисао трпљења нас хришћана по угледу на мученике пострадале за веру Христову.

Његово Преосвештенство Епископ рашко - призренски Г. Г. Теодосије - администратор Епархије нишке

По заамвоној молитви учињен је трокраки опход око Светога храма а потом пререзан славски колач.
Љубаљу сестринства заједичарење је настављено трпезом љубави.