aleksinackonamesnistvoУ петак друге недеље Великог часног поста у манастиру Светог Преображења у Липовцу, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког Господина др Јована одслужена је Света Литургију Пређеосвећених дарова којом је началствовао духовник Светостеванске обитељи високопреоподобни архимандрит Дионисије уз саслужење свештенства алексиначког намесништва. На крају Свете Литургије архимандрит Дионисије и протопрезвитер-ставрофор Радован Петровић обавили су Свету Тајну исповести свештенства алексиначког намесништва. Сестринство манастира и игуманија високопреподобна мати Меланија припремиле су трпезу љубави испред које је била пастирска поука архипастира Епархије нишке Његовог Преосвештенства Епископа др Јована окупљеној браћи свештенослужитељима како унапредити пастирски рад на њиви Господњој и како успешније и боље радити са повереним стадом у савременом добу. Реферат на овогодишњем братском сабрању одржао је јереј Стефан Милановић парох станачки на тему стиха из 28 главе Светог јеванђеља по Матеју.. ''идите и научите све народе крстећи их у име Оца и Сина и Светога Духа''.