У суботу друге недеље Великог поста, на празник Светог Алексеја, човека Божијег, Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован посетио је монашку обитељ Преподобног Романа Ђунишког и у тамошњем благовештењском храму служио Свету Архијерејску Литургију.

SvRomanВладики Јовану саслуживало је братство ове свете обитељи и свештеници из крушевачке Епископије. У току свете службе чином протосинђела одликован је настојатељ светороманске обитељи, синђел Дамаскин. После прочитаног Јеванђеља Епископ Јован је сабраном свештенству и народу Божијем упутио речи поуке. На крају Литургије одслужен је парастос монахињи Вери, дугогодишњој сестри светороманског манастира. У манастирској трпезарији приређена је трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован