У уторак 6/23. новембра 2016. године на празник Светог Амфилохија Иконијског, Светог Григорија и Светог Александра Невског, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г. Теодосије, администратор Епархије нишке, служио је Свету заупокојену Литургију у манастиру Височка Ржана.

Епископу је саслуживало братство ове свештене обитељи као и многобројно свештенство и монаштво које се окупило да на вечни починак и у наручије Христово испрати трагично пострадалог монаха Прохора, сабрата овог свештеног манастира.

MonahProhorПо светој Служби служено је опело потпм је тело монаха Прохора са љубављу и поштовањем погребено на манастирском гробљу.
Отац Прохор (Јовичић) у свету Предраг, рођен је у Београду 26. Августа 1965. године. Завршио је Економску школу. Био је у браку са супругом без деце, договорено су обоје отишли у манастир јануара месеца 2011. године. Замонашен је 26. октобра 2015. године.