800x600 svetosavski dom u Nisu          Медицинска школа ''Др Миленко Хаџић'' изабрала је Светосавски дом Саборне цркве у Нишу да у његовој великој сали обележи седамдесетогодишњицу свог постојања и успешног рада. Блискост једне знамените школске установе нашег града Цркви потврђена је и тиме што су ученици као основни мото свог програма истакли љубав према човеку и веру у високе идеале свог племенитог позива. Поред цитата домаћих и светских класика, Егзиперија, Андрића и Дучића, они нису пропустили да наведу и речи из Химне љубави светог апостола Павла. Директор школе, г. Светислав Младеновић, говорио је о историји и савременим достигнућима овог училишта, поделивши велики број пригодних захвалница. Прилику да стану испод иконе светог Саве добили су и млади гости из хора Музичке школе, док су се ученици Угоститељске школе, показујући на делу своју љубав и пријатељство са вршњацима из лекарске струке, почастили званице задивљујућом трпезом пригодне посне хране. Још једна специфичност нишке медицинске школе је то што на челу школског хора стоји њихов дугогодишњи вероучитељ, ђакон Саборне цркве у Нишу, дипломирани теолог Димитрије Маринковић. Под његовом диригентском палицом девојке из школе домаћина ове прославе извеле су нумере класика српске поезије: ''Песмо моја'', ''Само је потребно да волиш'' и ''Востани Сербије''.