По благослову Његовог Преосвештенства епископа рашко-призренског г. Теодосија, администратора Епархије нишке, а на позив Центра за црквене студије града Ниша, Његово Високопреосвештенство архиепископ цетињски, митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије посетио је град Ниш и одржао надахнуто предавање.
Митрополита је најпре, испред нишког Саборног храма, дочекао Епископ Теодосије, у чију част је у истоименом храму служена свечана доксологија.
По доксологији Епископи су, са својом пратњом, обишли Богословију Светих Кирила и Методија у Нишу, потом је у кабинету ректора нишког универзитета уприличен пријем, а затим код градоначелника Ниша г. Дарка Булатовића.
MitropolituNisКао чувар ћивота Светог Василија митрополит Амфилохије обишао је будући храм Светог оца Василија у Нишу.
У вечерњим часовима у просторијама Светосавског дома одржана је трибини под називом ,,Векови српских светитеља“ поводом црквених студија посвећених светом Јовану Владимиру и зборника о Светој краљици Јелени Анжујској.
Говорили су Његово Високопреосвештенство митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије, др Катарина Митровић, проф. др Драгиша Бојовић.