03.03.2013.NBSУ недељу молитвеног сећања на јеванђелску причу о блудном сину када Црква прославља у химнама и песмама светињу покајања и враћања у загрљај небескога Оца, Преосвећени Епископ нишки Господин Јован посетио је Прокупље и у тамошњем храму Светог Великомученика Прокопија служио Свету Архијерејску Литургију. Епископу су саслуживали свештеници града Прокупља и околних места, а појала су оба хора прокупачког храма. У току свете службе Владика Јован је у чин ђакона рукоположио Ивана Јанковића, дипломираног теолога и вероучитеља из Вучја. На крају Литургије Епископ је поучио сабрано свештенство и верни народ својом Архипастирском беседом. После Литургије је у просторијама ЦО приређена трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован