У недељу, 16. јула 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је Светом Архијерејском Литургијом у селу Срндаље, у Архијерејском намесништву алексиначком.

На самом почетку, извршено је велико освећење срндаљског храма, посвећеног Покрову Пресвете Богородице.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Братислав Вукићевић, Архијерејски намесник алексиначки, протојереј-ставрофор Адам Стевановић, свештеник у пензији и клирик Епархије крушевачке, јереј Иван Миленовић, парох четврти Алексиначки, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Предраг Пиперски.

На крају Свете Литургије, Преосвећени Владика је уручио грамате великим добротворима овог светог храма, због делатно приказане љубави према Светој Мајци Цркви.

Уследио је културно-уметнички програм, након чега је уприличена и свечана трпеза љубави.