У суботу, 2. септембра 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Свете Тројице у Горњем Адровцу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Братислав Вукићевић, Архијерејски намесник алексиначки, протојереј Дејан Арсић, секретар ЕУО Епархије нишке, јереј Југослав Ћурчић, парох трњански, јереј Милан Живановић, парох други житковачки и ђакон Никола Ераковић.

По окончању Свете Литургије, у порти спомен-храма Свете Тројице, одслужен је помен страдалим српским и руским војсковођама и војницима, страдалим на овом месту, на бранику вере и отаџбине.

Након помена, уследио је културно-уметнички програм, посвећен сећању на јуначко страдање чувеног грофа Николаја Рајевског, на чијем месту погибије је ова светиња и подигнута.