У суботу,16. септембра 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Николе у селу Зебица, у Архијерејском намесништву алексиначком.

На самом почетку, извршен је чин Великог освећења храма. Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Братислав Вукићевић, Архијерејски намесник алексиначки, јереј Иван Миленовић, парох четврти алексиначки, ђакон Никола Ераковић и ђакон Предраг Пиперски.

Светој Литургији присуствовало је мноштво верних, који су се у великој мери причестили.

Након Свете Евхаристије, Преосвећени Владика је уручио грамате истакнутим добротворима ове светиње, који су својим трудом и залагањем допринели завршетку градње храма у Зебици.