predОвогодишњу 146. прославу храмовне славе започели смо свечаном празничном вечерњом дан уочи самог празника светог архангела Гаврила. На сам дан празника св. Литургија почела је око 8 часова. Евхаристијским сабрањем началствовао је крстоносни протојереј Ђукан Оровић, парох житорађски из архијерејског намесништва топличког а саслуживали су му свештеник Милан Тодоровић, парох конопнички и наделжни парох протојереј Сава. Д. Момчиловић. Свештеницима су прислуживали студенти Првославно-богословског факултета Слађан Тасић и Милан Милосављевић. За певницом су такође појали студенти истог факултета Михајло Оровић, Филип Цакић и Јован Момчиловић предвођени главним појцем хаџи Александром Јовановићем. Сабрало се доста народа, како из наше парохије тако и из суседних места и парохија. Светим тајнама Христовим причестило се неколико верника као и деца која су била на светом сабрању.
На крају свете Литургије беседио је отац Ђукан који је подсетио све на велику улогу светих анђела који нас чувају и штите током читавог нашег живота. Такође је говорио и о архангелу Гаврилу као благовеснику тајне о Богочовеку и Његовом оваплоћењу. Након литије пресечен је славски колач. Ове године домаћин славе био је г. Ивица Ценић са својом супругом Маријом. Он је део славског колача заједно са свештеником Савом предао будећем домаћину Марку Јовановићу. Заједничарење је настављено и после резања колача. Богато послужење од стране домаћина за све који су се дошли приређено је поред самог храма. На тај начин смо и ове године показали да живимо у светлости- кроз боажанствену службу Божију, братски- кроз сакупљање око славског колача и у слози- делећи исту трпезу љубави. {oziogallery 1482}