На основу споразума о међународној сарадњи потписаног између ОШ"Бубањски хероји" из Ниша (Република Србија), коју представља директор школе Верица Раденковић и Организације за додатно образовање "Центар Восхождење" из Шује, Ивановске области (Руска Федерација), коју представља директор јерођакон Сава (Семаков Сергеј Јурјевич), приступили смо изради међународног видео часа. Часове заједнички припремају професори историје наведених школа Муравјов Александар и Ђорђе Бојанић, вероучитељ ђакон Дејан Јовановић и ученици школа.
С'обзиром да је предвиђена тема часа "Крсна слава и обичаји" приступили смо изради заједничког УГЛЕДНОГ ЧАСА у корелацији предмета историја и веронаука. Први део припреме амбијенталног-видео часа снимљен је у храму Успења Пресвете Богородице у Доњој Врежини.
Ученици осмог разреда ОШ"Бубањски хероји" су 16.11.2017.године са својим наставницима присуствовали Светој Литургији. По њеном завршетку пресечен је славски колач и приступило се снимању амбијенталног-видео часа. Током снимања часа ученици су уживали у гостопримству братства храма. Благодарни Богу и Мајци Божијој, која нас је сабрала на ово свето место ми смо довршили снимање првог дела часа.
КРСНА СЛАВА И ОБИЧАЈИ - ДОКУМЕНТАРНИ ФИЛМ