Празнично вечерње у манастиру Пресвете Богородице у Височкој Ржани

MalaGospoinabdenjeУочи манастирске славе свештене Богородичне обитељи у Височкој Ржани, Рождества Пресвете Богородице, Преосвећени Владика нишки Господин Јован служио је празнично вечерње. Пред крај вечерње службе, у чин расе и камилавке Владика Јован замонашио је искушеника Ивана и наденуо му у ангелском чину име Јоаким, у част праведног Јоакима оца Пресвете Богородице. Архипастирском беседом Владика је поучио све присутне, а нарочиту поуку упутио новопостриженом монаху Јоакиму, желећи му да се спасава у Ангелском чину, у молитвеном тиховању и послушању своме старцу и игуману великосхимномпротосинђелувисокопреподобном оцу Рафаилу.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован