SicevoУ четвртак 15. септембра 2016. године, на празник светог мученика Маманта и светог Јована постника, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке, служио је свету Литургију у манастиру Ваведења Пресвете Богородице у Сићеву.
Епископу је саслуживао протојереј-ставрофор Миодраг Симић парох у пензији, протојереј Предраг Радосављевић старешина храма светог цара Константина и царице Јелене у Нишу, као и протођакон Стеван Кричка секретар Епископа.
Данашњој светој Литургији присуствовао је између осталих и градоначелник града Ниша г. Дарко Булатовић.
По заамвоној молитви Епископ Теодосије све верне сабране поздравио је пригодном беседом.
Љубављу сестринства ове свештене обитељи заједничарење је настављено трпезом љубави.
У поподневним часовима Епископ Теодосије обишао је радове на храму светог Василија острошког у нишком насељу Дуваниште, потом храм светог Саве у Комрену и храм светог оца Николаја у Хуму, надомак Ниша.