У недељу 09. октобра 2016. године, на празника светог Јована Богослова, љубљеног ученика Господњег, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке, служио је свету архијерејску Литургију у манастиру посвећеном овом предивном угоднику Господњем у селу Поганово надомак Пирота.
SvJovanBogoslovЕпископу је саслуживало свештенство архијерејског намесништва Пиротског и Димитровградског као и велики број свештенства са разних крајева Епархије.
Данашње празнично сабрање својим појањем улепшао је хор светог великомученика Прокопија из Прокупља.
По светој Литургији учињен је трокраки опход око светога храма након чега је Епископ пригодном беседом поучио све сабране, истакавши значај лика светог Јована Богослова за све хришћане.
Заједничарење је љубављу братије ове свештене обитељи настављено трпезом љубави.

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г.Г. Теодосије - Администратор Епархије нишке