РОЂЕЊЕ СВЕТОГ ЈОВАНА - ИВАЊДАН

Уочи празника Рођења Светога Јована, Претече Господњег, Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован служио је свечано бденије у параклису нишког Саборног храма који је посвећен овом празнику. Епископу је саслуживало свештенство овога храма.

На сам дан празника Преосвећени Епископ Јован је посетио манастир Јашуњу крај Лесковца и у тамошњем светојовановском храму поводом манастирске славе, уз саслужење свештенства и монаштва Епархије нишке, служио Свету Архијерејску Литургију. После Литургије пререзан је скавски колач, а потом је уследила трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован