Djunis
На празник Покрова Пресвете Богородице у манастиру Ђунис свечано је прослављен овај предивни празник Мајке Божије, заштитнице ове свештене обитељи.
У навечерје празника служена је најпре света тајна Јелеосвећења, потом је Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке, са свештенством и мноштвом вернога народа служио свечано бдење, које је настављено акатистом Мајци Божијој а потом крунисано светом Литургијом.
Након свете Литурије Епископ Теодосије са свештенством пререзао је славски колач, а потом у надахнутој беседи поздравио сав сабрани народ и истакао улогу Мајке Божије као брзе заштитнице свих оних који призивају Њено свето име.

Протојереј ставрофор Милутин Тимотијевић

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г.Г. Теодосије - администратор Епархије нишке