Света Архијерејска Литургија и молебан за припаднике мировне мисије

29.11.2017.Kasarna
Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у уторак 29. новембра, на дан Св. Ап. и Евнђ. Матеја, у војном параклису Преподобног Симона Монаха у касарни Књаз Михајло у Нишу. Епископу су саслуживали свештеници из Ниша а повод је био испраћај припадника Треће бригаде Копнене војске који се упућују у милтинационалну операцију УНИФИЛ у Либану. На крају Свете Службе одслужен је молебан а Владика Арсеније се обратио окупљенима подсећајући на част и достојанство српског војника и призивајући Божији благослов на оне који се спремају на пут у задату мисију. Након тога су војници били покропљени Богојављенском водом и на дар добили по једно Свето Писмо.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније