Света Литургија у храму св. Николаја и предавање оца Димитрија (Плећевића)

29102017Dimitijelecevic

У двадесет прву недељу по Духовдану, у препуном храму Св. Николаја Мирликијског чудотворца у Нишу, архимандрит Димитрије (Плећевић), настојатељ манастира Тумане, началствовао је Светом Литургијом уз саслужење братства храма. Због великог броја верника, који су дошли да чују предавање високопреподобног оца Димитрија и поклоне се пред моштима  Преп. Зосима и Јакова Туманских чудотвораца пред њихов повратак у манастир Тумане, предавање је након Свете Службе одржано у порти храма.

Архимандрит Димитрије Плећевић - Беседа на Литургији

Архимандрит Димитрије Плећевић - Предавање